Anna je jedenadvacetiletá studentka. V minulém roce absolvovala tatérský kurz, díky kterému může tento svůj koníček přeměnit v živnost. Stejně jako ve všech jiných kreativních a uměleckých odvětvích to však není vůbec snadné. Tatérem*kou se dnes může stát doslova každý a chce-li uspět, musí se prosadit stylem, který jasně ponese jeho*její rukopis. Anně svou kůži propůjčují prozatím primárně její známí, kterým za výtvory přirozeně neúčtuje tolik, kolik by její práce zasloužila. I navzdory tomu, že je dostatečně kvalifikovaná. Následující fotografie ilustrují její běžnou tetovací seanci, autenticky vykreslují, v jakých podmínkách tvoří své, s profesionály srovnatelné, kousky.
Jelikož je termální tiskárna poměrně nákladnou záležitostí, motiv tetování musí překreslovat ručně. Na přesnosti nákresu se ale odráží její zkušenosti a během několika minut je hotovo.
Obtisk návrhu vyžaduje naprostou preciznost. Tetovací fixy se sice jednoduše rozmažou, dostat je z kůže úplně je však náročné a návrh se pak musí nalepovat nanovo.
Délka samotného procesu pak záleží na zkušenostech a vybavení tatéra. Přestože se musí krčit u postele, na které leží budoucí nositelka tetování, sebevědomě bere strojek do ruky a tmavě modrý obrys začíná plnit černými linkami.
Ačkoli se jedná o malé až středně velké tetování, kelímek s inkoustem musí být naplněn až po okraj. „Jakmile by se jehla dotkla dna, otupila by se a nedalo by se s ní už pracovat,“ vysvětluje Anna.
Přebytečný inkoust je nakonec smyt čisticím gelem, zpod kterého je již matně vidět výsledek celého snažení.
Po necelých dvaceti minutách je hotovo. Jelikož má Anna většinu celého procesu zautomatizovanou, bylo nutné ji v některých momentech zastavit, aby bylo možné vůbec nějaký materiál pořídit. V nejbližší době hodlá do této své kratochvíle investovat více času, a tak můžete její pokrok sledovat na instagramovém profilu @picham_to.
Ema Dušková